Giriş Yap Kayıt Ol
YIKILMAYA YÜZ TUTMUŞ TARİHİ BİNALAR KORKUTUYOR. | Silifke Kent Rehberi
YIKILMAYA YÜZ TUTMUŞ TARİHİ BİNALAR KORKUTUYOR.

Silifke de metruk ve tarihi yapılarının birçoğunun bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olması çevredeki vatandaşları huzursuz ediyor.

Özellikle, Bucaklı yolu, Camiikebir Mahallesinde oldukça çok görülün metruk evlerin çoğu bakımsızlıktan dolayı yıkılmaya yüz tutmuşken çevrede oturan vatandaşları ve esnafı korkutmaya devam ediyor.
      Pek çok bina yıkılmaya yüz tutmuş görüntüsüyle dikkat çekerken, çevrede oturan vatandaşlar ise, binalardan herhangi birinin kendi üzerlerine, sokaklarda oynayan çocukların veya yoldan geçen vatandaşların üzerlerine düşmesinden endişe ediyor.

       Şu günlerde tedirginliklerinin ve korkularının artığını belirten vatandaşlar, küçük bir fırtınada binaların sarsıldığını ifade ettiler.
       Endişelerini dile getiren Camiikebir Mahallesi sakinleri , "Metruk binalar sahiplerinin çoğu Silifke de yaşamıyor. Bu yüzden binalar kaderlerine terk edilmiş. Birçoğu zaten çökmüş vaziyette. Daha geçen gün bir bina çıkan şiddetli rüzgarda yıkıldı. Allah korusun o an orada geçen birileri olsaydı can kaybı yaşanabilirdi. Yolda yürürken her an üzerlerimize yıkılacak diye başımızı sürekli havaya kaldırarak yürüyoruz. Yetkililerden isteğimiz bu metruk binalara bir çözüm bulunsun" dediler.
        Esen şiddetli rüzgarların bu bakımsız evler için büyük tehlike arz ettiğini dile getiren çevre sakinleri ise, "Bu evler uzun zamandan beri bakımsız. Bundan dolayı esen en ufak şiddetli bir rüzgar bakımsız olan bu evlerin bir çok kısmını yıkmış durumda. Yıkılan bakımsız bir ev sağlam olan diğer tarihi evleri de olumsuz etkiliyor,  ifadesini kullandılar.

Haber : Şükran Zara GÜNSİLİ

348 kez görüntülendi. / 06-08-2019 tarihinde eklendi.