Giriş Yap Kayıt Ol
SİLİFKE DE GİRİŞİMCİ KADINLAR SERGİ AÇTI.. | Silifke Kent Rehberi
SİLİFKE DE GİRİŞİMCİ KADINLAR SERGİ AÇTI..

Silifke’de Girişimci Kadınlar sergi açtı

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Girişimci Kadınlar Derneği, İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan Ahşap Yakma kursunda, el emeği ve göz nuru eserlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Belediye Sergi Sarayında düzenlenen açılışa Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Yeşim Altun, İşkur İlçe Müdürü Mustafa Devecioğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Kurs eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.

Dernek Başkanı Yeşim Altun, derneğin çalışmaları ve sergi hakkında bilgiler vererek, katkılarından ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanvekili Sadık Altunok ile İşkur Müdürü Mustafa Devecioğlu’na teşekkür etti. Sergide yer alan eserleri yakından inceleyerek, kursiyerlerle sohbet eden Başkanvekili Sadık Altunok, ahşap üzerine yakma çalışması ile figür işledi.

YEŞİM ALTUN, ‘BAŞARILI VE GÜZEL BİR KURS OLDU’

Açılışa katılan davetlilere teşekkür eden Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Yeşim Altun, ‘Dernek olarak dün olduğu gibi bugün de kentimize sosyal hizmet anlayışıyla katkılar sunmaya ve projeler üretmeye devam ediyoruz. İŞKUR, Girişimci Kadınlar Derneği ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle, sosyal güvencesi olmayan kadınlara yönelik hem maddi, hem de manevi olarak hayata geçirdiğimiz bu kursumuz başarılı bir proje oldu. Kadın kursiyerlerimiz bir taraftan el becerilerini geliştirirken diğer taraftan da aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Bunun yanında evde geçirdikleri zamanı, derneğimizde daha verimli bir şekilde değerlendirmiş oluyorlar. Açılışımıza katılan tüm davetlilerimize teşekkür ediyoruz’ dedi.

‘KURSİYERLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR, EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Kurslara katılan kursiyerlerin yaptığı el emeği, göz nuru çalışmaları tek tek inceleyen Başkanvekili Sadık Altunok, emeklerinden dolayı kursiyerleri tebrik etti. Dernek yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Altunok, ‘Derneğimizin çalışmaları gerçekten güzel bir hizmet olmuş. Birbirinden güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Dernek yönetimini, öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi ayrı ayrı kutluyorum. Tabi burada esas olan kursiyerlerimizin vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri ve el becerilerini geliştirmeleridir. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Silifke Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız’ dedi.

376 kez görüntülendi. / 13-11-2019 tarihinde eklendi.