Giriş Yap Kayıt Ol
Gündem Haberleri | Mersin Kent Rehberi
  Gündem Haberleri Kategorisi
  SİLİFKELİLER İLETİŞİM DETAY
  SİLİFKELİLER ...

  SİLİFKE İLETİŞİM Merhaba !. Silifke’mize kucak dolusu sevgiler, bugüne kadar Silifke’ mizin medya sektöründe eksiği olduğuna inandığımız yerel yayımcılık konusunda yereli ulusallaştırmayı planladık. Uzun bir araştırma ve geliştirme dönemi yaşadık. Şimdilik İnternet te yayımlanan www.rehbermi.com adlı sitemizde ve Mersinlilerevi Gazete’mizde yerel gündeme ilişkin haberler, ekonomi, spor, eğlence ve hemşehrilerimizi kısacası aradığınız her şeyi bulacaksınız.  Mersin’ de, Ankara’ da objektif ve tarafsız yayımı kendimize ilke edindik. Silifke’ye yakışan ve Silifke’mizin hak ettiği güzel işler yapanın yanında saf tutacağız. Hata yapanın ve yanlış olduğuna inandığımız işleri de eleştirmekten çekinmeyeceğiz. İşvereni, Bürokratı, Memuru, İşçisi, ğretmeni, Öğrencisi, Avukatı, Doktoru yani kısacası Silifke’lilerimizin kalemi olmayı hedefledik. Bir İletişim köprüsü olmaya karar verdik. Sevinçte, keder de, tasada, kıvançta Silifke’lilerimizi haberdar edecek bir yayım organı olacağız. Haberler, Makaleler, Duyurular ile Hemşehrilerimizin ; Silifke’mizin gözü, kulağı olacağız. Gündemi sizlerle beraber oluşturmak dileği ile esen kalın. Saygılarımla.

  SİLİFKE DE GİRİŞİMCİ KADINLAR SERGİ AÇTI.. DETAY
  SİLİFKE DE ...

  Silifke’de Girişimci Kadınlar sergi açtı Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Girişimci Kadınlar Derneği, İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan Ahşap Yakma kursunda, el emeği ve göz nuru eserlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi. Belediye Sergi Sarayında düzenlenen açılışa Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Yeşim Altun, İşkur İlçe Müdürü Mustafa Devecioğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Kurs eğitmenleri ve kursiyerler katıldı. Dernek Başkanı Yeşim Altun, derneğin çalışmaları ve sergi hakkında bilgiler vererek, katkılarından ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanvekili Sadık Altunok ile İşkur Müdürü Mustafa Devecioğlu’na teşekkür etti. Sergide yer alan eserleri yakından inceleyerek, kursiyerlerle sohbet eden Başkanvekili Sadık Altunok, ahşap üzerine yakma çalışması ile figür işledi. YEŞİM ALTUN, ‘BAŞARILI VE GÜZEL BİR KURS OLDU’ Açılışa katılan davetlilere teşekkür eden Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Yeşim Altun, ‘Dernek olarak dün olduğu gibi bugün de kentimize sosyal hizmet anlayışıyla katkılar sunmaya ve projeler üretmeye devam ediyoruz. İŞKUR, Girişimci Kadınlar Derneği ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle, sosyal güvencesi olmayan kadınlara yönelik hem maddi, hem de manevi olarak hayata geçirdiğimiz bu kursumuz başarılı bir proje oldu. Kadın kursiyerlerimiz bir taraftan el becerilerini geliştirirken diğer taraftan da aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Bunun yanında evde geçirdikleri zamanı, derneğimizde daha verimli bir şekilde değerlendirmiş oluyorlar. Açılışımıza katılan tüm davetlilerimize teşekkür ediyoruz’ dedi. ‘KURSİYERLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR, EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM’ Kurslara katılan kursiyerlerin yaptığı el emeği, göz nuru çalışmaları tek tek inceleyen Başkanvekili Sadık Altunok, emeklerinden dolayı kursiyerleri tebrik etti. Dernek yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Altunok, ‘Derneğimizin çalışmaları gerçekten güzel bir hizmet olmuş. Birbirinden güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Dernek yönetimini, öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi ayrı ayrı kutluyorum. Tabi burada esas olan kursiyerlerimizin vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri ve el becerilerini geliştirmeleridir. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Silifke Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız’ dedi.

  SADIK ALTUNOK VE LEVENT NOGAYDAN, ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI ATEŞE ZİYARET DETAY
  SADIK ALTUNOK VE ...

  Altunok ve Nogay’dan, Ülkü Ocakları Başkanı Ateş’e ziyaret Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, MHP İlçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Ülkü Ocakları Silifke İlçe Başkanlığına atanan İsmail Ateş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, çalışmalarında başarılar diledi. Belediye Başkanvekili Sadık Altunok ve MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, Silifke Ülkü Ocakları Başkanlığı’na atanan İsmail Ateş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Parti Teşkilatının ve Ülkücü gençlerin hazır bulunduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İsmail Ateş, "Ülkü Ocakları; Türklüğün istikbal ve istiklal istikametinde ilerlemesi için fedakârca mücadele etmiş, inanmış, nefsini aşmış, dünyevi tutku ve heveslerden arınmış serdengeçtilerin oluşturduğu manevi bir yuvadır. Ülkü Ocaklılar, her zaman zalime meydan okuyan, mazluma kol kanat geren kadim Türk töresinin takipçisi olmuşlardır ve olmaya da devam edecektir. Biz de var olduğumuz sürece sizlere destek olacağız. Bu güzel şehrimizin bekası ve vatandaşlarımızın hukukuna sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu noktada bana inanıp, beni desteklediğiniz için teşekkür ederim. Ziyaretleriniz bizleri ve gençlerimizi onurlandırmıştır. Birlik ve berberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz’’ dedi.  ALTUNOK, ‘GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM’ Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İsmail Ateş’e hediyelerini sunan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ‘Dün olduğu gibi bugünde ve yarında sizlerle birlik ve beraberlik içerisinde olmaya, çalışmalarınızda, sosyal etkinliklerinizde her türlü desteği ve katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Silifke hepimizin ve sizlerle beraber olmaktan ve birlikte hizmet etmekten onur duyuyoruz. Yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.  MHP İLÇE BAŞKANI LEVENT NOGAY, ‘BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN’ Ocak Başkanı İsmail Ateş’e hizmetlerinde başarılar dileyen MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, ‘Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Rabbim inşallah kılıcını keskin eylesin. Eğitim ve kültür alanında çalışmalar yaparak, bilgili, kültürel değerlerine sahip çıkan gençlerin yetişmesinde önemli yer tutan Ülkü Ocaklarımıza gönül vermiş gençlerimizi ve yöneticilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz’ dedi.

  YIKILMAYA YÜZ TUTMUŞ TARİHİ BİNALAR KORKUTUYOR. DETAY
  YIKILMAYA YÜZ ...

  Silifke de metruk ve tarihi yapılarının birçoğunun bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olması çevredeki vatandaşları huzursuz ediyor. Özellikle, Bucaklı yolu, Camiikebir Mahallesinde oldukça çok görülün metruk evlerin çoğu bakımsızlıktan dolayı yıkılmaya yüz tutmuşken çevrede oturan vatandaşları ve esnafı korkutmaya devam ediyor.       Pek çok bina yıkılmaya yüz tutmuş görüntüsüyle dikkat çekerken, çevrede oturan vatandaşlar ise, binalardan herhangi birinin kendi üzerlerine, sokaklarda oynayan çocukların veya yoldan geçen vatandaşların üzerlerine düşmesinden endişe ediyor.        Şu günlerde tedirginliklerinin ve korkularının artığını belirten vatandaşlar, küçük bir fırtınada binaların sarsıldığını ifade ettiler.        Endişelerini dile getiren Camiikebir Mahallesi sakinleri , "Metruk binalar sahiplerinin çoğu Silifke de yaşamıyor. Bu yüzden binalar kaderlerine terk edilmiş. Birçoğu zaten çökmüş vaziyette. Daha geçen gün bir bina çıkan şiddetli rüzgarda yıkıldı. Allah korusun o an orada geçen birileri olsaydı can kaybı yaşanabilirdi. Yolda yürürken her an üzerlerimize yıkılacak diye başımızı sürekli havaya kaldırarak yürüyoruz. Yetkililerden isteğimiz bu metruk binalara bir çözüm bulunsun" dediler.         Esen şiddetli rüzgarların bu bakımsız evler için büyük tehlike arz ettiğini dile getiren çevre sakinleri ise, "Bu evler uzun zamandan beri bakımsız. Bundan dolayı esen en ufak şiddetli bir rüzgar bakımsız olan bu evlerin bir çok kısmını yıkmış durumda. Yıkılan bakımsız bir ev sağlam olan diğer tarihi evleri de olumsuz etkiliyor,  ifadesini kullandılar. Haber : Şükran Zara GÜNSİLİ

  İSTSİDER- İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği GELENEKSEL SİLİFKE DOSTLARI GECESİ DETAY
  İSTSİDER- ...

  TEŞEKKÜR EDERİM… Birlik, beraberliğimizi pekiştirmek ve İstanbul’daki öğrenci kardeşlerimize destek vermek amacıyla 13 Nisan 2019 Cumartesi günü düzenlemiş olduğumuz ‘’GELENEKSEL SİLİFKE DOSTLARI GECESİ’’’ ne katılımları ile bizleri onurlandıran, moral veren değerlerimiz; Küçükçekmece Kaymakamı Sn. Harun Kaya Bey’e, Büyükçekmece Kaymakamı Sn. Mehmet Özel Bey’e, Silifke Belediye Başkanı Sn. Mücahit Aktan Bey’e, 21. Dönem Mersin Milletvekili Sn. Akif Serin Bey ve Eşine, Silifke Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Mustafa Çetin Bey’e,  Silifke MHP İlçe Başkanı Sn. Levent Nogay Bey’e, Silifke Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sn. Nurettin Kaynar Bey’e, Silifke Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Üyesi Sn. Alp Kadıoğlu Bey’e, Silifke Belediye Meclis Üyesi Sn. Enes Buğra Genç Bey’e, Vakıfbank Emekli Genel Müdür Yrd. Sn. Osman Demren Bey ve Eşine, Ağır Ceza Reisi Sn. Ahmet Uğuz Bey ve Eşine, Gönlümüzün Baş Savcısı Sn. Fuat Arı Bey ve Eşine, Derneğimize büyük katkıları olan Sn. Güven Kemal Persentili Bey‘e, Galatasaray Klübü eski yöneticilerinden Dr. Doğan Sarıbeyoğlu Bey’e,  Taşeli Platformu Başkanı Sn. Mehmet Fatih Kara, Eşi ve tüm Taşeli Platformu Yönetim Kurulu üyelerine, Taşeli Platformu Kurucusu Sn. Mustafa Baysan Bey ve ailesine, İstanbul Tarsuslular Derneği Başkanı Sn. Hakkı Yurdakul Bey ve Eşine, İstanbul Mutlular Derneği Başkanı Sn. Hasan Gezer Bey’e, İstanbul Gülnarlılar Derneği Başkanı Sn. Aytaç Deniz Bey ve Eşine, Haber Türk Eski Genel Müdürü Sn. Veyis Ateş Bey‘e, Silifke Gazetesi sahibi ve baş yazarı Sn. Mehmet Okur Bey‘e, Sesimiz Gazetesi sahibi ve baş yazarı Sn. Sadık Civelek Bey‘e, Göksu Gazetesi Muhabiri Sn. Murat Pancar Bey‘e, Eren Ofset sahibi Sn. Sedat Eren Bey’e, Kısa sürede İstsider Halk Oyunları Ekibimizi oluşturan Sn. Fatih Doğruöz Bey ve Tüm Halk Oyunu Ekibimize, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Sn. Tolunay Gülsüm Özet Hanım’a, Silifkemizin yetiştirdiği değerli sanatçımız Ali Altay ve Eşine, Gecemize katılamayıp, mesaj göndererek tebriklerini ileten Silifke Kaymakamımız Sn. Şevket Cinbir Bey‘e, Gecemize katılmayı çok istemesine rağmen yoğun programı nedeniyle katılamayacağını bildirme nezaketi gösteren Bakırköy Kaymakamı Sn. Nazmi Günlü Bey’e, Gecemize katılamayıp, davetiye satışı ile katkı sağlayan ve çelenk yollayarak bizleri onurlandıran Vakıfbank Genel Md. Yrd. Sn. İlker Yeşil Bey ve Eşine, Birçok bölgeden gecemize katılan değerli Silifke dostlarımıza, Gecemize katılamadıkları halde katkı olsun diye bilet alan, bilet parasını derneğin hesabına aktaran tüm yardımsever dostlarımıza, Çalışmalarımıza gazetelerinde yer vererek, sesimizi duyuran bütün yerel basınımıza, Gecemize Silifke’den katılan Mahalli Sanatçılarımıza, Gecemize renk katan Deniz Çevik ve Orkestrası’na, Silifkeli dostlarımız ile bu güzel geceyi yaşamamıza imkan sağlayan, her konuda yardımlarını esirgemeyen Radisson Blu Conference & Airport Hotel yöneticileri ve tüm servis personeline, Yoğun, özenli ve özverili çalışmaları ile gecemize damga vuran tüm İstsider Yönetim Kurulu Üyelerine, sevgili Gençlik Kolları Başkanı ve öğrencilerimize, Tüm organizasyonlarımızda olduğu gibi bu organizasyonumuzda da bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize,  Bu yoğun çalışma ortamında bizlerden desteklerini esirgemeyen, hoşgörüleri ile bizlere güç katan sevgili eşlerimize, ailelerimize, mesai arkadaşlarımıza, Teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz. Sadık AVCI  İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı

  Silifke Belediye Meclisi Toplandı DETAY
  Silifke Belediye ...

  Silifke Belediyesi'nin nisan ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Mücahit Aktan başkanlığında yapıldı. Toplantıda görev dağılımları yapılırken, 17 maddelik gündem de görüşülerek karara bağlandı. Meclis başkan vekilliği için yapılan seçimde Ali Usca birinci başkan vekili olarak seçilirken, Yaşar Açıkbaş da ikinci başkan vekili oldu. Daha sonra, meclis katip üyelikleri için yapılan seçimde Emine Can ve Aysel Gezer asil üyeliklere seçilirken, Sadık Altınok ve Durhasan Akarca yedek üye olarak belirlendi. Sonrasında diğer görev dağılımları yapıldı. Başkan Aktan, yaptığı konuşmada, seçimlerin bittiğini, hizmet için çalışacaklarını söyledi.

  Silifke de, yaklaşık 4 metre boyunda ve 400 kilogram ağırlığında, küt burun cinsi köpek balığı yakalandı. DETAY
  Silifke de, ...

  Yeşilovacık Mahallesi açıklarında balıkçılık yapan Serkan Yetkin tarafından yakalanan köpek balığı, yaklaşık 3 saatlik uğraş sonunda tekneye çekildi. Ardından balık pazarına getirilen köpek balığı, Yeşilovacık Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yüksel Mutlu Yetkin'in balık tezgahında sergilendi. Köpek balığına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, bol bol fotoğraf çektirdi. Balığın altı süzgeçli küt burun cinsi olduğunu ifade eden Yetkin, "İnsanlara herhangi bir zararı olmayan bir balık. 400 kilogram ağırlığındaki balığı bir süre sergiledikten sonra Mersin Hali'ndeki bir balıkçıya göndereceğiz" dedi. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Gün ise, "Bu köpek balığının boyu genelde 5 metre kadardır. 8 metre olanlarına da rastlanmıştır. Ayırt edici özellikleri 6 ya da 7 yarıkları olmasıdır. Gövdeleri mekik biçimindedir. Yaşayan köpek balıklarının en ilkelidir ve Jura devrinden kalma birçok benzerlik sergilerler. Genellikle balıklarla beslenirler. İnsanlar için tehlikeli olabilirler. Gençleri kıyıya yakın, ergin olanları derinlerdedir. Gündüzleri deniz tabanında dinlenip, geceleri avlanırlar. Bin 500 metre derinliklere kadar inerler. Yüzeyde de bulunurlar. Eti insanlar için zehirlidir" diye konuştu.